Pavel Muknšnábl
odrážka programování odrážka testy zabezpečení IT odrážka poradenství odrážka

Jak už to tak v životě bývá, jeho podstatnou část jsem strávil docházkou do různých vzdělávacích ústavů. Tam jsem se se naučil potřebné dovednosti jako číst, psát, počítat, pilovat, zpívat, integrovat, programovat.

4.12.1975 - 31.8.1982 Ze začátku disciplíny jako konzumace všeho jedlého i nejedlého, výroba hlasitého hluku, pak jak se hýbat, rozpoznávat věci kolem sebe, mluvit. Toto období končí v mateřské školce, kde mě úspěšne naučili rozpoznávat modrá jablíčka a červené hruštičky.
1.9.1982 - 30.6.1990 Základní škola, původně 32.ZŠ Plzeň, pak ZŠ J.M.Sverdlova a nakonec zase 32.ZŠ. Přitom pořád jedna a tatáž budova.
1.9.1990 - 24.5.1994 Gymnázium Plzeň, Opavská ul.104 (vlastě to správně mělo být buď Opavská 21 nebo Masarykova 104, tak to nyní vyřešili přemenováním na Gymnázium Luďka Pika). 4 roky v programátorské třídě mezi podobnými individui. Naší největší zábavou bylo boření novellské sítě, čímž jsme přiváděli k zoufalství třídního učitele a správce sítě v jedné osobě, Vladimíra Šípka (zdravím!). Nakonec maturita z českého jazkyka, němčiny, fyziky a programování - dohromady za 6.
1.7.1994 - 24.6.1999 Západočeská univerzita, fakulta aplikovaných věd. Katedra informatiky a výpočetní techniky, obory distribuované systémy (jak hezky lze říci počítačové sítě) a hardware. Vše ukončeno obhájením diplomové práce s názvem Ochrana počítačů pomocí bezkontaktních karet a státní zkouškou z distribuovaných systémů.

Jelikož se říká, že kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem (vědci to definují pomocí lingvistické potence a násobení ega), uvádím, které pokusy jazykových učitelů na mně zanechaly stopy.

Angličtina Snad bych se i domluvil, zatím nebylo zas tolik šancí to ozkoušet. Poměrně běžně čtu technickou literaturu. Znalosti bych hodnotil někde před FCE.
Čeština Obvykle se dokážu dorozumět.
Francouzština Jeden rok na univerzitě, moc toho nebylo a jestě méně z toho zbylo. Trocha výslovnosti, pár základních slovíček a gramatiky, počítání (také vím, že 99 je 4*20+10+9 - quatre-vingt-dix-neuf. To se prostě nedá zapomenout)
Němčina Většinou jsem schopen komunikovat, ale rodilého mluvčího to musí hrozně tahat za uši. Prostě časování jakž takž, ale úspěšnost v odhadování správných rodů a pádů je proklatě nízká.
Ruština Čtyři roky na základní škole. Ješte zvládám azbuku, ikdyž rychlost čtení a psaní bukviček už není to, co bývalo. O základních věcech bych se snad domluvil, ale nejsem si jistej, zda je to proto, že jsem se rusky učil, nebo proto, že ruština je slovanský jazyk.
Slovenština Obvykle se dokážu dorozumět, protože já rozumím slovensky a Slováci česky. Jinak nic moc.

Když už jsme u těch jazyků, tak ješte několik programovacích

AssemblerProcesory Intel x86 poměrně dobře, jak DOS tak WIN API.
C, C++Několik velkých projektů v C, C++ jsem si nikdy pořádně neužil. Dle serveru BrainBench jsem Master of C programing language.
DelphiNo leccos už jsem v delphach napsal. A taky odučil ;-)
FoxProNěkolik prog. projektů - pokladní knihy, inventarizace
PascalMyslím, že jej docela ovládám
PHPCo potřebuji to napíšu. Samozřejmě MySQL, MS SQL, HTML a CSS.
OstatníUmím výborně AtariBasic a Assembler 6502. :-) Mimořádně užitečná dovednost.